Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги фаолиятига оид
Тадбиркорлик муҳитини яхшилаш ва хусусий секторни ривожлантириш орқали барқарор иқтисодий ўсиш учун шарт-шароитлар яратиш борасидаги навбатдаги ислохотлар тўғрисида 08.04.2022 й. ПФ-101
Давлат иштирокидаги корхоналарни ислоҳ қилишни жадаллаштириш ҳамда давлат активларини хусусийлаштиришга оид чора-тадбирлар тўғрисида 27.10.2020 й. ПФ-6096
Лицензиялаш ва рухсат бериш тартиб-таомилларини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 24.08.2020 й. ПФ-6044
Давлат мулки объектларидан самарали фойдаланиш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 19.02.2019 й. ПФ-5666
Давлат активларини бошқариш, монополияга қарши курашишни тартибга солиш тизимини ва капитал бозорини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 14.01.2019 й. ПФ-5630
Давлат мулки объектларини ва ер участкаларига бўлган ҳуқуқларни тадбиркорлик субъектларига сотиш тартибини соддалаштириш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 11.10.2018 й. ПФ-5552
Акциядорлик Жамиятларида замонавий корпоратив бошқарув услубларини жорий этиш чора-тадбирлари тўғрисида 24.04.2015 й. ПФ-4720
II. Қарорлар
Давлат иштирокидаги йирик корхоналарни халқаро бозорларда хусусийлаштириш тўғрисида 21.04.2025 й. ПҚ-145
Халқаро шартномани тасдиқлаш тўғрисида 27.09.2024 й. ПҚ-342
Давлат иштирокидаги йирик корхоналарни трансформация қилиш ва хусусийлаштириш жараёнларини жадаллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 19.04.2024 й. ПҚ-163
Иқтисодиётда давлат иштирокини қисқартиришнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида 19.04.2024 й. ПҚ-162
Иқтисодиётда давлат иштирокини қисқартиришнинг қўшимча чора-тадбирлари тўғрисида 24.03.2023 й. ПҚ-102
Давлат активларини бошқариш агентлиги фаолиятини самарали ташкил этиш чора-тадбирлари тўғрисида 24.03.2023 й. ПҚ-101
Иқтисодиётда Давлат иштирокини янада қисқартириш ва хусусийлатиришни жадаллаштиришга оид қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 18.03.2022 й. ПҚ-168
Давлат муассасаларини ислоҳ қилишни жадаллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 08.02.2022 й. ПҚ-123
Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида 11.02.2021 й. ПФ-6167
Электрон онлайн-аукционни ўтказиш тартибини соддалаштириш, унинг шаффофлигини ошириш ҳамда иштирокчилар ҳуқуқларининг ишончли ҳимоясини кафолатлаш чора-тадбирлари тўғрисида 24.07.2021 й. ПҚ-5197
Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш ва ахборот-коммуникация технологияларини кенг жорий этиш чора-тадбирлари тўғрисида 01.07.2020 й. ПҚ-4771
Республика иқтисодиётига тўғридан-тўғри хорижий инвестицияларни жалб қилиш механизмларини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 29.04.2019 й. ПҚ-4300
Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги фаолиятини ташкил этиш тўғрисида 14.01.2019 й. ПҚ-4112
Суд ҳужжатлари ва бошқа органлар ҳужжатларини ижро этишда мол-мулкни реализация қилиш тартиб-таомилларини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 27.07.2017 й. ПҚ-3149
Давлат мулки объектларини сотиш тартиб-таомилларини янада такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида 16.06.2017 й. ПП-3067
Акциядорлик Жамиятларига хорижий инвесторларни жалб қилиш борасидаги қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 21.12.2015 й. ПҚ-2454
Давлат мулки объектларини кичик бизнес ва хусусий тадбиркорлик субъектларига сотиш борасидаги қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида 03.07.2014 й. ПҚ-2200
Баҳоловчи ташкилотлар фаолиятини янада такомиллаштириш ва кўрсатилаётган хизматлар сифати учун  уларнинг масъулиятини ошириш тўғрисида 24.04.2008 й. ПҚ-843

Документы Президента Республики Узбекистан
СПИСОК указов и постановлений Президента Республики Узбекистан о деятельности Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан
I. Указы
О Программе приватизации на 2025 год от 21.04.2025 г. № УП-70
Об очередных реформах по созданию условий для стабильного экономического роста путем улучшения предпринимательской среды и развития частного сектора от 08.04.2022 г. № УП-101
О мерах по ускорению реформированию предприятий с участием государства и приватизации Государственных активов от 27.10.2020 г. № УП-6096
О мерах по кардинальному совершенствованию лицензионных  и разрешительных процедур от 24.08.2020 г. № УП-6044
О дополнительных мерах по эффективному использованию объектов государственной собственности от 19.02.2019 г. № УП-5666
О мерах по коренному совершенствованию системы управления Государственными активами, Антимонопольного регулирования и рынка капитала от 14.01.2019 г. № УП-5630
О дополнительных мерах по упрощению процедур реализации субъектам предпринимательства объектов государственной собственности и прав на земельные участки от 11.10.2018 г. № УП-5552
О мерах по внедрению современных методов корпоративного управления в акционерных обществах от 24.04.2015 г. № УП-4720
II.Постановления
О приватизации крупных предприятий с участием государства на международных рынках от 21.04.2025 г. № ПП-145
Об утверждении международного договора от 27.09.2024 г. № ПП-342
О мерах по трансформации и ускорению процессов приватизации крупных предприятий с государственным участием от 19.04.2024 г. № ПП-163
О дополнительных мерах по сокращению участия государства в экономике от 19.04.2024 г. № ПП-162
О дополнительных мерах по сокращению государственного участия в экономике от 24.03.2023 г. № ПП-102
О мерах по эффективной организации деятельности Агентства по управлению государственными активами от 24.03.2023 г. № ПП-101
О дополнительных мерах по дальнейшему сокращению государственного участия в экономике и ускорению приватизации от 18.03.2022 г. № ПП-168
О мерах по ускорению реформирования Государственных учреждений от 08.02.2022 г. № ПП-123
О мерах по дальнейшему ускорению процессов приватизации государственных активов от 11.02.2021 г. № УП-6167
О мерах по упрощению порядка проведения электронных онлайн-аукционов, повышению прозрачности и гарантированию надежной защиты прав их участников от 24.07.2021 г. № ПП-5197
О мерах по организации эффективного использования пустующих объектов и широкого внедрения информационно- коммуникационных технологий от 01.07.2020 г. № ПП-4771
О мерах по дальнейшему совершенствованию механизмов привлечения прямых иностранных инвестиций в экономику Республики от 29.04.2019 г. № ПП-4300
Об организации деятельности Агентства по управлению государственными активами Республики Узбекистан от 14.01.2019 г. № ПП-4112
О мерах по коренному совершенствованию процедур реализации имущества при исполнении судебных актов и актов иных органов от 27.07.2017 г. № ПП-3149
О мерах по дальнейшему совершенствованию процедур реализации объектов государственной собственности от 16.06.2017г. № 3067
О дополнительных мерах по привлечению иностранных инвесторов в акционерные общества от 21.12.2015 г. № ПП-2454
О дополнительных мерах по реализации объектов государственной собственности субъектов малого бизнеса и частного предпринимательства от 03.07.2014 г. № ПП-2200
О далльнейшем совершенствовании деятельности оценочных организаций и повышении их ответственности за качество оказываемых услуг от 24.04.2008 г. № ПП-843